GALERIA OGRODOWA
Powrót do indeksu zdjęć - Galeria ogrodowa : strona_1     strona_2     strona_3     strona_4     strona_5     strona_6     strona_7    
TUNBERGIA OSKRZYDLONA
Kwiaty zwykle w różnych odcieniach koloru żółtego lub pomarańczowego z ciemnym, kontrastującym z płatkami oczkiem. Niektóre odmiany mogą być jednobarwne bez ciemnego oczka. Istnieją też odmiany tunbergii o płatkach kwiatow białych lub kremowych.
Więcej informacji o tunbergii oskrzydlonej...
MIEJSCE DO SIEDZENIA W OGRODZIE
Większości z nas ogród kojarzy się przede wszystkim z relaksem. Najczęściej obsadzmy go kwiatami, krzewami i drzewami ozdobnymi. Aby nasz ogród czy taras wygladał estetycznie i był przyjemnym miejscem do spędzania czasu warto pomyśleć o aranżacji miejsca do siedzenia i zakupie mebli ogrodwych czy przynajmniej ławeczki ogrodowej.
Więcej o
miejscu do siedzenia w ogrodzie...
ŚCIÓŁKOWANIE GLEBY
Zabieg ten polega na przykryciu powierzchni gleby materiałem ściółkowym w celu zapewnienia odpowiedniej wilgotności, ciepła i ochrony przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych oraz zapobiega zmianom temperatury podłoża.
Więcej o
ściółkowaniu gleby...
ŚWIERK BIAŁY CONICA
Idealnie stożkowata, gęsta korona oraz krótkie, delikatne igły w żywo zielonym kolorze. Szczególnie ciekawie wygląda późną wiosną, kiedy pojawiają się nowe przyrosty igieł w kolorze żółtozielonym. Jeden z najpoplularniejszych krzewów iglastych o niewielkim wzroście, dobrze prezentuje się pojedyńczo lub w grupach na rabatach.
Więcej informacji o świerku białym Conica...
FUNKIA OGRODOWA
Główną ozdobą rośliny są liście - bardzo duże (od 30 do 40 cm długości), jajowate lub sercowate, często z białym lub żółtym obrzeżeniem lub paskami, osadzone na dość długich, jajowatych ogonkach. Bylina kłączowa tworząca malownicze kępy.
Kwiaty dzwonkowate, w kolorze jasnofioletowym, zebrane na szczytach łodyg w luźne grona.
Więcej informacji o funkiach...
Pnacza ogrodowe
Pnącza ogrodowe to grupa roślin posiadająca wiele zalet; z reguły nie potrzeba zbyt wiele miejsca aby je zasadzić a do tego ich siła wzrostu jest duża. Są nie tylko dekoracyjne ale i użyteczne: doskonale sprawdzają się jako żywy parawan gdy chcemy coś zasłonić lub odgrodzić.
Więcej informacji o pnaczach do ogrodu...
NAWOŻENIE ROŚLIN
Nawożenie to jedna z podstawowych prac w ogrodzie.Mizerny wzrost roślin, słabe kwitnienie, brązowienie igieł lub bladość liści to sygnały, że naszym roślinom doskwiera niedobór składników pokarmowych.
więcej na temat nawożenia roślin...
CHWASTY W OGRODZIE
Chwasty to nieproszeni goście, którzy zabierają roślinom światło, wodę i składniki pokarmowe. Jest parę sposobów aby z nimi walczyć. Jeżeli preferujemy metody ekologiczne to powinniśmy przygotować się na długą wojnę, uzbroić się w cierpliwość i systematycznie usuwać nieproszonych gości.
Dla mniej cierpliwych sposób niezbyt naturalny czyli herbicydy...
Więcej o chwastach w ogrodzie...
Z OGRODU DO KUCHNI
Jak możemy wykorzystać warzywa, owoce i zioła rosnące w ogrodzie, przepisy na soki, kompoty, nalewki, koktajle i ciasta. Ciasto z dynią, sok z winogron, pigwówka, koktajl z porzeczek.
Więcej o
przepisach...
SADZENIE ROŚLIN
Pora sadzenia roślin, zakup roślin do ogrodu, przygotowanie gleby przed sadzeniem, sadzenie drzew i krzewów, sadzenie roślin z rozsady, bylin, roślin cebulowych i bulwiatych.
więcej na temat sadzenia roślin...
GLEBA RODZAJE I SPOSOBY ULEPSZANIA GLEBY
Niektórym gatunkom roślin odpowiada najlepiej pewien określony rodzaj gleby, który może nie występować na naszej działce. Ogólnie można jednak przyjąć, że większość roślin dobrze uprawia się na glebach średnio ciężkich, zasobych w próchnicę, składniki pokarmowe i wodę. Poznanie rodzaju gleby w swoim ogrodzie to podstawowa czynność, która pozwoli odpowiednio uprawiać rosnące w niej rośliny.
więcej na temat gleby...
KOLORY W OGRODZIE
Właściwy dobór barw zapewnia harmonijną kompozycję ogrodu.Najbardziej bezpieczne są kompozycje w jednej tonacji. Jeżeli jednak wydaje się nam to zbyt monotonne to warto poznać parę zasad łączenia poszczególnych kolorów w kompozycji, należy być jednak ostrożnym bowiem nagromadzenie zbyt wielu kolorów może sprawiać wrażenie chaosu.
Więcej o
kolorach w ogrodzie...
ZDROWIE Z OGRODU
Warzywa i owoce, zioła i nasiona są niezbędnym elemetem naszego pożywienia - bez nich nasz organizm nie może prawidłowo funkcjonować - o tym uczą się nawet dzieci w szkole. Niestety niezbyt często te wiedzę wykorzystujemy w praktyce a szkoda, bo często owoce i warzywa nie tylko przywracają zdrowie ale też i wpływają pozytywnie na nasz wygląd i ogólne samopoczucie.
więcej na temat zdrowia z ogrodu...
Porównywarka cen Ceneo.pl - znajdź produkt oraz sprawdź i porównaj jego cenę w sklepach internetowych. Perfumy, AGD, RTV, komputery, laptopy, fotografia. Artykuły do domu i ogrodu.
#materiałreklamowy
Inne porady ogrodnika amatora:
>>> Więcej porad ogrodnika amatora...
Galerie ogrodnika amatora:
Alfabetyczny spis roslin ogrodowych
Łacińskie nazwy roślin ogrodowych
Angielskie nazwy roślin ogrodowych
EKOLOGICZNY OGRÓD
Naturalne środki służące do zasilania roślin oraz do zwalczania chorób i szkodników w ogrodzie cieszą się sporym zainteresowaniem. I trudno się temu dziwić - są bezpieczniejsze od środków chemicznych, możemy je sami sporządzać no i są zgodne z naturą.
więcej na temat środków naturalnych ...
Inne porady ogrodnika amatora:
Zabiegi pielęgnacyne w ogrodzie
Samo obsadzenie ogrodu nie wystarczy; aby ogród dobrze wygladał a rośliny prawidłowo się rozwijały, trzeba jeszcze włożyć trochę trudu w zabiegi pielęgnacyjne takie jak odchwaszczanie, nawożenie, nawadnianie czy ściółkowanie. Warto też stosować profilaktykę ochrony roślin, która jest najlepszą ochroną przed chorobami i szkodnikami.
więcej na temat zabiegów pielęgnacyjnych w ogrodzie...
TEMATY NA MARZEC
PIERWSZE NAWOŻENIE ROŚLIN OGRODOWYCH
W marcu zasilamy po raz pierwszy drzewa, krzewy i byliny. Stosujemy dobrze rozłożony obornik, kompost lub wiosenne nawozy wieloskładnikowe przeznaczone dla konkretnych rodzajów roślin. Możemy zastosować nawozy długo działające, które stopniowo uwalniają swoje składniki w ciągu sezonu. Jeżeli pod roślinami znajduje się ściółka (kora, drobne kamyki, igliwie, słoma) to podczas zasilania ją odsuwamy, tak aby nawóz znajdował się bezpośrednio na ziemi. Po rozłożeniu nawozu nakrywamy go spowrotem ściółką a następnie podlewamy. Rośliny nowo posadzone zasilamy dopiero po 2-3 tygodniach od posadzenia.
więcej o nawożeniu roślin ogrodowych...
JUŻ PORA NA PIERWSZE WYSIEWY

Wysiewamy również do skrzynek ziola takie jak bazylia i majeranek oraz warzywa takie jak wczesna sałata, szpinak, pomidory, papryka, cebula, seler i warzywa kapustne.
więcej na temat wczesnych wysiewów roślin...
SĄSIEDZTWO ROŚLIN

Rośliny mogą oodziaływać na siebie zarówno pozytywnie jak i negatywnie. Znajomość wzajemnego oddziaływania na siebie poszczególnych roślin można wykorzystać do ich ochrony oraz lepszej uprawy. Powszechnie wiadomo, że zioła posadzone w pobliżu warzyw mają dobry wpływ na ich rozwój i poprawiają ich smak. Z kolei na smak i aromat truskawek korzystnie wpływa sąsiedztwo roślin strączkowych, cebuli oraz ściółka z igieł świerku lub sosny.
Fot. Magda Mastykarz, muzeum w Wilanowie.
więcej na temat sąsiedztwa roślin...
ZIMOWE CIĘCIE DRZEW I KRZEWÓW OWOCOWYCH

Na przełomie stycznia i lutego zdarzają sie już w naszym klimacie cieplejsze i słoneczne dni, podczas których możemy przystąpić do pierwszych cięć drzew i krzewów owocowych.Pierwsze w kolejce będą odmiany krajowe bardziej przystosowane do panujących warunków niż te wyhodowane w cieplejszym klimacie.
więcej na temat zimowego cięcia drzew i krzewów owocowych...
MARZEC W OGRODZIE
Co w marcu trzeba zrobić w ogrodzie,
więcej na ten temat ...
KWIECIEŃ W OGRODZIE
Co w kwietniu trzeba zrobić w ogrodzie,
więcej na ten temat ...
Zabiegi pielęgnacyne w ogrodzie
Samo obsadzenie ogrodu nie wystarczy; aby ogród dobrze wygladał a rośliny prawidłowo się rozwijały, trzeba jeszcze włożyć trochę trudu w zabiegi pielęgnacyjne takie jak odchwaszczanie, nawożenie, nawadnianie czy ściółkowanie. Warto też stosować profilaktykę ochrony roślin, która jest najlepszą ochroną przed chorobami i szkodnikami.
więcej na temat zabiegów pielęgnacyjnych w ogrodzie...
Galeria roślin pokojowych
Rozjaśniaja mieszkania, zdobią i oczyszczją atmosferę domowego zacisza. Wnoszą życie do pomieszczeń mieszkalnych, oraz poprawiają nasze samopoczucie.
Zobacz galerię roślin pokojowych...
Katalog stron o zdrowiu
serwisy poświęcone zdrowiu, poradniki, lekarze, ubezpieczenia zdrowotne, uzdrowiska, sanatoria w Polsce, apteki.
Medycyna naturalna, zioła, diety.
zobacz katalog....
OGRÓD OD A DO Z - INDEX HASEŁ
Nie potrafisz znaleźć informacji na interesujący cię temat - spróbuj ich poszukać w indeksie haseł.
Sprawdź indeks haseł...