ogrodnik-amator
MENU STRONA GŁÓWNA WIOSNA LATO JESIEŃ ZIMA DRZEWA KRZEWY KWIATY PNĄCZA TRAWY ZIOŁA DODATKI OGRODOWE PORADY OGRODNIKA GALERIA ROŚLIN WYSTAWY OGRODNICZE

Zakup mebli do ogrodu - przydatne wskazówki.

meble do ogrodu, zakup mebli do ogrodu, porady praktyczne

Chociaż w sklepach internetowych można obecnie znaleźć różne modele mebli ogrodowych, tego typu zakup warto odpowiednio zaplanować, aby uniknąć nietrafionych decyzji. Na szczęście wystarczy, że podczas zakupów weźmiesz pod uwagę kilka najważniejszych elementów, a z pewnością dokonasz odpowiedniego wyboru.

  1. Ile kosztują dobre meble ogrodowe?
  2. Zaplanuj ustawienie nowych mebli
  3. Jednolity styl mebli i dodatków
  4. Jakie meble kupić na początek?
Poniższe wskazówki przydadzą się zarówno tym osobom, które mają obok domu duży ogród, jak i właścicielom niewielkich tarasów. Wśród nich znajdziesz informacje związane z wyborem optymalnej ceny, funkcjonalności oraz kształtu mebli ogrodowych.

Ile kosztują dobre meble ogrodowe?

Kupowanie gorszych mebli w celu uzyskania lepszej ceny to jeden z najczęstszych błędów. Decydując się na tańsze modele, zazwyczaj będziesz musiał się liczyć z gorszą jakością wykonania, co może doprowadzić do tego, że za kilkanaście miesięcy będziesz musiał rozważyć zakup nowego zestawu. Nie oznacza to jednak, że klienci zainteresowani zakupem mebli muszą przeznaczyć na ten cel duże kwoty. Wystarczy zaplanować taki zakup na okres poza sezonem, aby można było kupić porządnie wykonane meble ogrodowe w niskich cenach. Jeżeli nie chcesz przepłacić, koniecznie porównaj ceny interesujących cię mebli na popularnej platformie sprzedażowej. Znajdziesz tu ponad 200 000 ofert z kategorii meble ogrodowe, które artykuły cieszą się największą popularnością, aby dzięki temu ułatwić sobie wybór. Przy wielu produktach znajdziesz informację o bezpłatnej dostawie dla osób, które posiadają konto na platformie. Warto z tego skorzystać, szczególnie jeżeli zamawiasz asortyment u różnych sprzedawców.

Zaplanuj ustawienie nowych mebli

Meble projektowane z myślą o postawieniu w ogrodzie można kupować w zestawach lub pojedynczo. Warto więc wybrać miejsce, w których postawisz stolik, krzesła, skrzynię na różne akcesoria, parasol ogrodowy, leżak i pozostałe meble. Pamiętaj jednak, że lepiej zacząć od zakupu mniejszej ilości mebli i w razie potrzeby stopniowo je dokupywać. Unikniesz dzięki temu ryzyka, że zagracisz ogród lub kupisz meble, które wcale nie są ci potrzebne. Jednocześnie warto od samego początku zamówić przynajmniej o dwa krzesła więcej, niż wynosi liczba domowników. W przeciwnym razie, jeżeli odwiedzą cię znajomi, to nie będą mieli gdzie usiąść. Większa ilość krzeseł oraz większy stół przyda się osobom, które regularnie imprezują na dworze. Jeżeli natomiast nie zdarza ci się zapraszać nikogo na grilla, a czas w ogrodzie lubisz spędzać wyłącznie w gronie najbliższej rodziny, to mniejszy zestaw w zupełności ci wystarczy, a dodatkowo obniży koszty.

Jednolity styl mebli i dodatków

Urządzając ogród meblami i dodatkami postaraj się zachować w miarę spójny styl. Wiele osób o tym zapomina, przez co mają później w ogrodzie krzesła z różnych serii zestawione z niepasującymi stołami, przez co ogród nie prezentuje się dobrze. Nie musisz jednak szukać dokładnie takich samych modeli, aby całość ładnie wyglądała. Producenci mebli ogrodowych oferują podobne serie, dzięki czemu zazwyczaj wystarczy wybrać ten sam kolor, aby zachować spójny styl.

Jakie meble kupić na początek?

Popularne meble do ogrodu, które zapewnią komfort wszystkim domownikom to przede wszystkim fotele wiszące, huśtawki, ławy oraz parasole. Nie zapomnij również o zakupie wygodnych poduszek, dzięki którym siedzenie na plastikowych lub drewnianych krzesłach stanie się wygodniejsze.

AKTUALNOŚCI I NOWOŚCI

ogrodnik-amator.pl     Alfabetyczny spis roslin ogrodowych

Łacińskie nazwy roślin ogrodowych

Angielskie nazwy roślin ogrodowych

Galerie zdjęć:

Galeria roślin nazwy A-E

Galeria roślin nazwy F-J

Galeria roślin nazwy K-M

Galeria roślin nazwy N-R

Galeria roślin nazwy S-Ż

Galeria ogrodowa, pomysły, aranżacje

Galeria roślin pokojowych

Menu ogrodnika amatora:

Kalendarz ogrodnika amatora:

Porady ogrodnika amatora:
BALKONY I TARASY

ogrodnik -  balkony, rośliny na balkony, urządzanie tarasu
Niewątpliwie najpopularniejsza roslina balkonowa jest pelargonia i trzeba przyznać, że roślina ta ma wiele zalet. Inne popularne rośliny balkonowe to petunie, surfinie, werbeny czy lobelie. Jeśli znudziły się skrzynki z pelargoniami czy surfiniami warto sprobować hodowli roślin egzotycznych na balkonie lub tarasie. Co prawda są one nieco trudniejsze w uprawie niż typowe rośliny balkonowe ale za to satysfakcja z posiadania nietypowo obsadzonego balkonu jest wieksza.
Więcej o typowych roślinach w na balkony i tarasy artykule Balkony i tarasy.

OGRÓD OD A DO Z - INDEX HASEŁ

Nie potrafisz znaleźć informacji na interesujący cię temat - spróbuj ich poszukać w indeksie haseł. Indeks co prawda nie jest na razie całkiem kompletny ale będzie systematycznie uzupełniany.
Sprawdź indeks haseł...

Polityka prywatności