ogrodnik-amator
MENU Strona główna Wiosna Lato Jesień Zima Galeria roślin Galeria ogrodowa Wystawy i targi ogrodnicze Porady Fb

Zakup mebli do ogrodu - przydatne wskazówki.

Artykuł sponsorowany
meble do ogrodu, zakup mebli do ogrodu, porady praktyczne

Chociaż w sklepach internetowych można obecnie znaleźć różne modele mebli ogrodowych, tego typu zakup warto odpowiednio zaplanować, aby uniknąć nietrafionych decyzji. Na szczęście wystarczy, że podczas zakupów weźmiesz pod uwagę kilka najważniejszych elementów, a z pewnością dokonasz odpowiedniego wyboru.

  1. Ile kosztują dobre meble ogrodowe?
  2. Zaplanuj ustawienie nowych mebli
  3. Jednolity styl mebli i dodatków
  4. Jakie meble kupić na początek?
Poniższe wskazówki przydadzą się zarówno tym osobom, które mają obok domu duży ogród, jak i właścicielom niewielkich tarasów. Wśród nich znajdziesz informacje związane z wyborem optymalnej ceny, funkcjonalności oraz kształtu mebli ogrodowych.

Ile kosztują dobre meble ogrodowe?

Kupowanie gorszych mebli w celu uzyskania lepszej ceny to jeden z najczęstszych błędów. Decydując się na tańsze modele, zazwyczaj będziesz musiał się liczyć z gorszą jakością wykonania, co może doprowadzić do tego, że za kilkanaście miesięcy będziesz musiał rozważyć zakup nowego zestawu. Nie oznacza to jednak, że klienci zainteresowani zakupem mebli muszą przeznaczyć na ten cel duże kwoty. Wystarczy zaplanować taki zakup na okres poza sezonem, aby można było kupić porządnie wykonane meble ogrodowe w niskich cenach. Jeżeli nie chcesz przepłacić, koniecznie porównaj ceny interesujących cię mebli na popularnej platformie sprzedażowej. Znajdziesz tu ponad 200 000 ofert z kategorii meble ogrodowe, które artykuły cieszą się największą popularnością, aby dzięki temu ułatwić sobie wybór. Przy wielu produktach znajdziesz informację o bezpłatnej dostawie dla osób, które posiadają konto na platformie. Warto z tego skorzystać, szczególnie jeżeli zamawiasz asortyment u różnych sprzedawców.

Zaplanuj ustawienie nowych mebli

Meble projektowane z myślą o postawieniu w ogrodzie można kupować w zestawach lub pojedynczo. Warto więc wybrać miejsce, w których postawisz stolik, krzesła, skrzynię na różne akcesoria, parasol ogrodowy, leżak i pozostałe meble. Pamiętaj jednak, że lepiej zacząć od zakupu mniejszej ilości mebli i w razie potrzeby stopniowo je dokupywać. Unikniesz dzięki temu ryzyka, że zagracisz ogród lub kupisz meble, które wcale nie są ci potrzebne. Jednocześnie warto od samego początku zamówić przynajmniej o dwa krzesła więcej, niż wynosi liczba domowników. W przeciwnym razie, jeżeli odwiedzą cię znajomi, to nie będą mieli gdzie usiąść. Większa ilość krzeseł oraz większy stół przyda się osobom, które regularnie imprezują na dworze. Jeżeli natomiast nie zdarza ci się zapraszać nikogo na grilla, a czas w ogrodzie lubisz spędzać wyłącznie w gronie najbliższej rodziny, to mniejszy zestaw w zupełności ci wystarczy, a dodatkowo obniży koszty.

Jednolity styl mebli i dodatków

Urządzając ogród meblami i dodatkami postaraj się zachować w miarę spójny styl. Wiele osób o tym zapomina, przez co mają później w ogrodzie krzesła z różnych serii zestawione z niepasującymi stołami, przez co ogród nie prezentuje się dobrze. Nie musisz jednak szukać dokładnie takich samych modeli, aby całość ładnie wyglądała. Producenci mebli ogrodowych oferują podobne serie, dzięki czemu zazwyczaj wystarczy wybrać ten sam kolor, aby zachować spójny styl.

Jakie meble kupić na początek?

Popularne meble do ogrodu, które zapewnią komfort wszystkim domownikom to przede wszystkim fotele wiszące, huśtawki, ławy oraz parasole. Nie zapomnij również o zakupie wygodnych poduszek, dzięki którym siedzenie na plastikowych lub drewnianych krzesłach stanie się wygodniejsze.

Artykuł sponsorowany


OGRÓD ANGIELSKI

ogrodnik -  ogród angielski, ogrody w stylu angielskim
Cechą charakterystyczną ogrodów angielskich jest dążenie do odwzorowania elementów występujacych w naturze, swoboda oraz pewna dawka romantyzmu. W ogrodzie naturalnym powinny przeważać zielone trawniki, nieregularne kształty rabat, kręte ścieżki oraz kępy trwałej roślinności.
Więcej o ogrodach angielskich...

ŁĄKA KWIETNA
Ogrody, zdjęcia, łąka kwietna, zakladanie łąki kwietnej w ogrodzie
Pielęgnacja trawnika, a szczególnie częste koszenie może wydawać się niektórym właścicielom ogrodów zbyt uciążliwe. Czasem ukształtowanie terenu (np. skarpa) uniemożliwia założenie typowego trawnika. Wtedy zamiast tego można założyć łąkę kwietną. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na pielęgnację ogrodu, albo nie chcą ponosić zbyt dużych kosztów, jakie niesie jednak za sobą utrzymanie w dobrym stanie trawnika. Zwolennikami kwietnej łąki będą też osoby o ekologicznym nastawieniu do przyrody.
więcej na temat łąki kwietnej...

TRAWY OZDOBNE

ogrodnik -  trawy ozdobne, rosliny wieloletnie, trawy, na rabaty
Ozdobą tej grupy roślin są ksztlały i barwy ich liści a czasem też ciekawe wyglądają ich kwiatostany. Przepięknie komponują się ze żwirowymi alejkami, szczególnie dobrze wyglądają w sąsiedztwie wody. Więcej w artykule: Trawy ozdobne.

OGRÓD JAPOŃSKI

ogrodnik - amator, ogród japonski, ogrody w stylu japonskim
Tworzenie ogrodów było uważane w Japonii za odrębną dziedzinę sztuki taką jak malarstwo czy literatura, z tym że człowiek nie jest uważany za twórcę ogrodu ale za jego współtwócę bo drugim elementem jest przyroda - nie tylko kształtuje ogród ale też go zmienia pod wpływem pór roku i pogody.
Więcej o ogrodach japońskich...

WODA W OGRODZIE CZYLI STAW LUB OCZKO WODNE

ogrodnik -  balkony, rośliny na balkony, urządzanie tarasu
Oczko wodne może być niezwykłą ozdobą ogrodu, jednak tylko wtedy gdy zostało właściwie zaprojektowane, wykonane a w końcu systematycznie pielęgnowane.
Więcej o akcentach wodnych w ogrodzie...

Komary - jak sobie z nimi poradzć ?

komary Z utęsknieniem czekamy na letnie dni w ogrodzie, kiedy będzie można poobcować z przyrodą, posiedzieć w cieniu drzew, wdychać zapachy kwiatów, podziwiać piękno ogrodowych roślin i aranżacji. Ale niektóre spotkania z przyrodą wcale do miłych nie należą - do takich zaliczamy ataki komarów.
Więcej informacji...

AKTUALNOŚCI I NOWOŚCI

Galerie zdjęć:

Galeria roślin nazwy A-E

Galeria roślin nazwy F-J

Galeria roślin nazwy K-M

Galeria roślin nazwy N-R

Galeria roślin nazwy S-Ż

Galeria ogrodowa, pomysły, aranżacje

Galeria roślin pokojowych

MIEJSCE DO SIEDZENIA W OGRODZIE

miejsce do siedzenia w ogrodzie
Większości z nas ogród kojarzy się przede wszystkim z relaksem. Najczęściej obsadzmy go kwiatami, krzewami i drzewami ozdobnymi. Aby nasz ogród czy taras wygladał estetycznie i był przyjemnym miejscem do spędzania czasu warto pomyśleć o aranżacji miejsca do siedzenia i zakupie mebli ogrodwych czy przynajmniej ławeczki ogrodowej.
Więcej o miejscu do siedzenia w ogrodzie...

Inne porady ogrodnika amatora:

>>> Więcej porad ogrodnika amatora...


DODATKI OGRODOWE

dodatki ogrodowe, dekorcje ogrodowe, altany, mostki, ścieżki
Ogród to nie tylko rośliny ale również różnego typu dodatki i urządzenia, elementy architektury ogrodowej oraz dekoracje. Niektóre z dodatków ogrodowych mają funkcje użytkowe, np.meble ogrodowe czy kompostowniki, inne służą jako elementy dekoracyjne np. fontanny, oczka wodne, rzeźby ogrodowe a jeszcze inne łączą funkcję użytkową z dekoracyjną.
Więcej o dodatkach ogrodowych...BALKONY I TARASY

ogrodnik -  balkony, rośliny na balkony, urządzanie tarasu
Niewątpliwie najpopularniejsza roslina balkonowa jest pelargonia i trzeba przyznać, że roślina ta ma wiele zalet. Inne popularne rośliny balkonowe to petunie, surfinie, werbeny czy lobelie.
Więcej o typowych roślinach w na balkony i tarasy artykule Balkony i tarasy.

Kalendarz wystaw i targów ogrodniczych na rok 2024

Ogrody, targi, wystawy ogrodnicze
Wystawy, targi i inne imprezy ogrodnicze to doskonała okazja do zakupu ciekawej sadzonki, nowych odmian roślin, uzyskania informacji na temat projektowania i urządzania ogrodów, pielęgnacji roślin a także ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu dla kazdego miłośnika roślin i ogrodów.
Zobacz kalendarz wystaw i targów ogrodniczych...

OGRÓD OD A DO Z - INDEX HASEŁ
Nie potrafisz znaleźć informacji na interesujący cię temat - spróbuj ich poszukać w indeksie haseł.
Sprawdź indeks haseł...

Facebook

Polityka prywatności