GALERIA ROŚLIN POKOJOWYCH
Zobacz także galerię roślin ogrodowych :
nazwy A - E  
nazwy F - J  
nazwy K - M   nazwy N - R   nazwy S - Ż
galeria drzew   galeria krzewów  
galeria bylin   galeria roślin cebulowych i bulwiastych  
galeria dalii
Zobacz także galerię roślin ogrodowych :
nazwy A - E  
nazwy F - J  
nazwy K - M   nazwy N - R   nazwy S - Ż
galeria drzew   galeria krzewów  
galeria bylin   galeria roślin cebulowych i bulwiastych  
galeria dalii
Galerie zdjęć:
Galeria ogrodowa, pomysły, aranżacje
LISTA ROŚLIN POKOJOWYCH
Anturium, Araukaria wyniosła, Azalia indyjska, Bluszcz kolchidzki, Bromelia, Cibora papirusowa, Cyklamen perski, Cyprys wielkoszyszkowy, Dendrobium, Difenbachia, Dracena deremeńska, Dracena obrzeżona, Dzbanecznik, Eschynantus, Eszeweria, Falenopsis, Figowiec benjamiński (benjaminek), Figowiec Binnendijka, Fikus lirolistny, Frizea lśniąca, Gerbera, Gloksynia, Syningia ogrodowa, Glorioza, Grubosz jajowaty, drzewko szczęścia, Guzmania, Hippeastrum, zwartnica, Juka gwatemalska, Kalamondyna, Kalatea Rosastar, Kalatea Triostar, Kalanchoe, żyworódka, Kordylina australijska, Maranta, Miltonia, Mirt zwyczajny, Monstera, Muchołówka, Niedośpian, Paprotka, nefrolepis, Paprotnik sierpowaty, Pelargonia wielkokwiatowa, Pelargonia pachnąca, anginka, Pierwiosnek doniczkowy, Poinsecja, gwiazda betlejemska, Róża chińska, ketmia, Róża miniaturowa, Sansewieria gwinejska, wężownica, Sagowiec, cykas odwiniety, Scindapsus złoty, Setkrezja purpurowa, Sępolia fiołkowa, fiołek afrykański, Skrzydłokwiat, Stefanotis bukietowy, Szaflera, Wilczomlecz lśniący, Zamiokulkas zamiolistny , Zanokcica gniazdowa , Zielistka, Zygokaktus, kaktus bożonarodzeniowy, grudnik,Menu ogrodnika amatora:
Kalendarz ogrodnika amatora:
Porady ogrodnika amatora:
>>> Więcej porad ogrodnika amatora...
Alfabetyczny spis roslin ogrodowych
Łacińskie nazwy roślin ogrodowych
Angielskie nazwy roślin ogrodowych
Pielęgnacja roślin pokojowych
Sukces w uprawie roślin pokojowych zależy od zapewnienia im właściwych warunków wegetacji czyli doborze odpowiedniego miejsca, i właściwej pielęgnacji: podlewania, nawożenia i zwalczania szkodników.
więcej o pielęgnacja roślin pokojowych...
NAWOŻENIE ROŚLIN
Nawożenie to jedna z podstawowych prac w ogrodzie.Mizerny wzrost roślin, słabe kwitnienie, brązowienie igieł lub bladość liści to sygnały, że naszym roślinom doskwiera niedobór składników pokarmowych.
więcej na temat nawożenia roślin...
STORCZYKI PIĘKNE I TAJEMNICZE
Storczyki czyli inaczej orchdee fascynowały już w starożytności. Mogą oszołmić niepowtarzalnymi kształtami i tęczowymi barwami.
W Chinach uprawiano je tysiąc lat przed naszą erą. I tak jest do dziś, choć wiadomo że są to roślny wymagające nieco uwagi i odpowiedniej pielęgnacji.
więcej o storczykach...
Szkodniki roślin doniczkowych
Rośliny powinno się tak grupować aby powietrze mogło między nimi krążyć. Ciasnota wśród roślin doniczkowych sprzyja rozprzestrzenianiu się chorób i szkodników. Źrodłem zakażenia może być też nowo zakupiona roślina, często zdarza się, że występują one na roślinie w postaci uytajonej i rozwijają się dopiero pod wpływem niewłaściwej pielegnacji.
więcej o szkodnikach roślin doniczkowych...
Choroby roślin doniczkowych
Rośliny doniczkowe najczęściej chorują na szarą pleśń, plamistość liści, rdzę, mączniaka przwdziwego, miękką zgniliznę bakteryjną, gnicie korzeni i sadzaki. Warto więc co jakiś czas oglądać rośliny i poznać sygnały ostrzegawcze i objawy chorób oraz metody leczenia kwiatowych schorzeń.
więcej o chorobach roślin doniczkowych...
Rośliny doniczkowe zimą
Zima to dla większości roślin doniczkowych dość trudny okres. Nie wszystkie rośliny pokojowe radzą sobie z niekorzystnymi zimowymi warunkami. Osłabione rośliny łatwo zapadają na różnego typu choroby i są atakowane przez szkodniki. Do tego dochodzą często błedy w pielęgnacji. Na szczęście stosując skuteczne zabiegi można poprawć ich kondycję i sprawić, że będą zdobić mieszkanie i rozjaśniać ponure, zimowe dni.
więcej o roślinach doniczkowych zimą...
Rośliny doniczkowe latem
Latem nie zapominamy o roślinach pokojowych, szczególnie że dla większości z nich wiosna i lato jest okresem wegetacji i trzeba pamietać o tym by miały odpowiednią ilość wody i składników pokarmowych. Niektóre rośliny pokojowe takie jak aukuba, mirt, strzałkowiec, szeflera czy araukaria będą wdzięczne, gdy na okres lata i wczesnej jesieni przeniesiemy je na zacienony balkon lub w zaciszny kącik pod drzewami w ogrodzie.
więcej o roślinach doniczkowych latem...
ROŚLINY DO SYPIALNI, KTÓRE ZADBAJĄ O ZDROWY SEN
Rośliny nie tylko wyglądają wspaniale, wnoszą życie do pomieszczeń mieszkalnych, ale też poprawiają nasze samopoczucie. Dobrym pomysłem jest wypełnienie domu i sypialni wieloma roślinami, które mają działanie uspokajające oraz oczyszczają powietrze.
Roślin, ktore można umieścić w sypialni jest dość dużo, trzy najkorzystniejsze to: palma areca, aloes i bluszcz angielski.
Więcej o roślinach, które nadają się do sypialni...
OGRÓD OD A DO Z - INDEX HASEŁ
Nie potrafisz znaleźć informacji na interesujący cię temat - spróbuj ich poszukać w indeksie haseł.
Sprawdź indeks haseł...