ogrodnik-amator
Menu Strona główna Wiosna Lato Jesień Byliny Drzewa Krzewy Kwiaty Pnącza Trawy Zioła Woda Skalniak Kwiaty trudne Porady ogrodnika Galeria roślin Gleba Wystawy ogrodnicze Styl ogrodu Fb

Begonia mieszańcowa 'Dragon Wing' łac. Begonia x hybrida 'Dragon Wing' - opis rośliny, uprawa

Ogrodnik-amator, opis rośliny, Begonia mieszańcowa Dragon Wing, Begonia x hybrida Dragon Wing, Dragon Wing Begonia, uprawa begonii dragon wing, pielęgnacja begonii mieszańcowej dragon wing, opis rośliny, kwiat

Begonia mieszańcowa 'Dragon Wing' Odsłon : 27211 wsteczTyp_rośliny__________________
Bylina zimująca w pomieszczeniach

Wysokość: Do 40 - 70 cm. Roślina szybko się rozrasta.
Ozdoba rośliny: Tworzy luźne, duże, zwisające grona czerwonych kwiatów o średnicy do 4 cm. Są też odmiany o kwiatach różowych lub białych. Liście są błyszczące o barwie ciemnozielonej zaostrzone na końcach - stąd nazwa rośliny - skrzydło smoka. Pokrój rośliny wzniesiony, krzewiasty o lekko przewieszających się pędach. Łodygi soczyste, kwiaty kruche i jedwabiste jak u begonii stale kwitnącej.
Pora kwitnienia: Od końca maja do pierwszych przymrozków.
Uprawa: Begonia Dragon Wing jest dość odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, dobrze znosi wysokie temperatury, ale jest nieodporna na chłody i przygruntowe przymrozki. Latem należy roślinę regularnie podlewać starając się przy tym nie moczyć liści. Moczenie może spowodować gnicie liści i występowanie chorób, zwłaszcza szarej pleśni, a czasie upału może prowadzić do poparzenia blaszki liściowej. Lepiej podlewać ziemię wokoło. Najlepsza pora rano lub pod wieczór. Zasilanie w okresie wiosenno-letnim raz na 2 tygodnie rozcieńczonym nawozem płynnym. Jesienią i zimą nawożenie ograniczamy.
Na miejsca stałe sadzi się begonie Dragon Wing od połowy maja do pierwszych dni czerwca.
Przekwitnięte kwiatostany należy usuwać co pobudza roślinę do wytwarzania nowych kwiatów.
Jeżeli chcemy przechować begonię do następnego sezonu, to należy przenieść ją w cieplejsze miejsce przed pierwszymi przymrozkami. Zime powinna begonia spędzić w chłodnym i suchym pomieszczeniu.
Rozmnażanie przez sadzonkowanie niekwitnących pędów można wykonać wiosną lub wczesnym latem. Sadzonki ukorzeniamy w wilgotnej, sterylnej mieszance ziemi doniczkowej. Większe egzemplarze można też rozmnażać przez podział.
Begonie Dragon Wing są podatne na ataki wełnowców i mączlików. Czasami może występować zgnilizna korzeni i mączniak prawdziwy. Należy unikać nadmiernego podlewania lub sadzenia w słabo przepuszczalnej glebie, ponieważ mokra gleba może prowadzić do gnicia korzeni.
Gleba: Wystarczy średnio żyzna gleba, raczej lekka (nie lubi ziemi gliniastej), wilgotna, przepuszczalna. Może być uniwersalna gleba do kwiatów balkonowych z domieszką piasku. Odczyn lekko kwaśny lub obojętny.
Stanowisko: Półcień lub cień. Zaciszne i osłonięte od wiatru.
Zastosowanie:Begonię Dragon Wing, ze względu na wybitne walory dekoracyjne oraz obfite i długie kwitnienie jest coraz cześciej uprawiana w ogrodach, parkach i jako roślinę doniczkową. Szczególnie dobrze się prezentują tego typu begonie, gdy rosną na rabatach i obrzeżach, pergolach, patio i skrzynkach okiennych, wiszących koszach.
Ciekawostki: Begonie Dragon Wing jest mieszańcem (hybrydą) begonii stale kwitnącej i begonii bulwiastej.

Tematy pokrewne: Kwiaty trudniejsze w uprawie, kwiaty łatwe w uprawie, rośliny na balkony i tarasy, rośliny do letniego ogrodu, choroby roślin doniczkowych, rosliny do cienia.

Begonia mieszańcowa 'Dragon Wing' - INNE ZDJĘCIA ROŚLINY:Byliny do ogrodu...

Rośliny jednoroczne do ogrodu...

Więcej porad ogrodnika amatora...

BEGONIA STALE KWITNĄCA

KWIATY OGRODOWE, begonia stale kwitnąca
Charakterystyczne kwiaty, składajace się z 2 płatków dużych i 2 płatków małych osadzonych naprzeciw siebie, wokół żółtego środka. Kwiaty są kruche, jedwabiste, liście okrągławe, dość grube i lśniące.
Więcej informacji o begoniach stale kwitnących...

AKTUALNOŚCI I NOWOŚCI

Nowe tematy :

Kalendarz ogrodnika amatora:

>>> Więcej porad ogrodnika amatora...

Galerie ogrodnika amatora:BEGONIA BULWIASTA

KWIATY OGRODOWE, begonia bulwiasta
Duże kwiaty o średnicy 10-15 cm i oryginalnych kształtach. Płatki kwiatów są mięsiste i atłasowe. Niektóre odmiany o kwiatach pełnych są szczególnie efektowne; w pełnym rozkwicie przypominają kwiaty róż.
Więcej informacji o begoniach bulwiastych...

KWIATY TRUDNIEJSZE W UPRAWIE

ogrodnik - kwiaty trudniejsze w uprawie


Sprawdź ktore kwiaty są trudniejsze w uprawie, wymagaja większej uwagi, specjalnego stanowiska i gleby, które są bardziej podatne na ataki szkodników i chorób lub są wrażliwe na kaprysy pogody.
Więcej o kwiatach trudniejszych w uprawie...

STARZEC SREBRZYSTY

Ogrody, zdjęcia starca srebrzystego, w ogrodzie
Starzec srebrzysty najefektowniejsze ma liście - głeboko powcinane, pokrtyte jasnoszarym,srebrzystym kutnerem. Kwiaty pojawiające się na szczytach pędów są mniej efektowne; to żółte koszyczki przypominające nieco kwiaty stokrotki. Nie zawsze zakwita. Niektorzy ogrodnicy kwiaty usuwają, aby roślina się nie wyciągała i miała efektowniejsze ulistnienie.
Więcej informacji o starcach srebrzystych...

BALKON I TARAS W CIENIU
balkon i taras w cieniu,rośliny balkonowe do cienia
Balkon lub taras , na który dociera niewiele światła to dość duże wyzwanie dla właściciela a aranżacja takiego miejsca wymaga przemyślenia i pewnej wiedzy.
Więcej informacji o zacienionych balkonach i tarasach...

OGRÓD OD A DO Z - INDEX HASEŁ
Nie potrafisz znaleźć informacji na interesujący cię temat - spróbuj ich poszukać w indeksie haseł.
Sprawdź indeks haseł...

Facebook