Aster chiński , Callistephus chinensis - opis rośliny, uprawa
Roślina jednoroczna uprawiana z rozsady
Wysokość: W zależności od odmiany wynosi od 20 do 110 cm.
Ozdoba rośliny: Różniące się kształtem i barwą ale bardzo efektowne kwiaty. Ze względu na budowę kwiatów można wyróżnić astry pojedyńcze, rurkowe i języczkowe, które z kolei dzielą się na dachówkowate, igiełkowe, chryzantemowe, peoniowe, pomponowe i koronowe. Astry kwitną obficie i długo a barwy ich kwiatów są wyjątkowo piękne; różowe w wielu odcieniach, karminowe, szkarłatne, niebieskie, fioletowe od bardzo jasnych do bardzo ciemnych oraz białe i żółte.
Pora kwitnienia: Astry chińskie kwitną od drugiej połowy lata i wczesnej jesieni do nastania przymrozków.
Uprawa: Roślina trochę trudniejsza w uprawie i wymagająca. Nasiona wysiewa się w połowie marca do ciepłego inspektu lub w kwietniu do zimnego inspektu albo na rozsadnik. Na miejsce stałe przesadza się astry w połowie maja. Konieczne też jest podlewanie, szczególnie w okresach bezdeszczowych. Mogą też zapadać na choroby wirusowe lub grzybowe.
Gleba: Żyzna, pulchna średnio wilgotna. Glebę, w której chcemy uprawiać astry warto wzbogacić kompostem a w czasie kwitnienia szybko działającycmi nawozami mineralnymi.
Stanowisko: Słoneczne.
Zastosowanie:Astry chińskie uprawia się na rabatach i na kwiat cięty. W wodzie zachowują świeżość nawet do 14 dni. Odmiany karłowe nadają się do ozdobnych pojemników i skrzynek balkonowych.
Tematy pokrewne: Kwiaty trudniejsze w uprawie, kwiaty łatwiejsze w uprawie, rośliny do letniego ogrodu, rośliny do jesiennego ogrodu, kwiaty cięte, mowa kwiatów.
Aster chiński - INNE ZDJĘCIA ROŚLINY:
Opisane rośliny jednoroczne :
aksamitki, aksamitka rozpierzchła, aksamitka wąskolistna, aksamitka wzniesiona, astry chińskie, bakopa, begonia stale kwitnąca, calibrachoa Million Bells, celozja grzebieniasta, celozja pierzasta, cynie, czarnuszka damasceńska, czubatka ubiorkolistna, diaskia, gazania, gipsówka wytworna (łyszczec nadobny), godecja wielkokwiatowa, kapusta ozdobna, kocanki ogrodowe (suchołuska, nieśmiertelnik), kleome ciernista, kosmos (onętek), kroplik tygrysi (figlarz), laurencja, limnantes, lobelia (stroiczka), maciejka, maczek kalifornijski (pozłotka, eszolcja), motylek wisetoński (motylek nadobny), nagietek lekarski, nasturcja, nemezja powabna, niecierpek balsamina, niecierpek nowogwinejski, niecierpek Waleriana, petunia, portulaka wielkokwiatowa, przypołudnik stokrotkowy, rezeda wonna, sanwitalia rozesłana (polegnatka), scewola, słonecznik zwyczajny, smagliczka nadmorska, surfinia, starzec srebrzysty, szałwia błyszcząca, szałwia powabna (szaławia trójbarwna), szarłat zwisły, ślazówka letnia, tytoń oskrzydlony, werbena ogrodowa, werbena patagońska, uczep, wyżlin większy (lwia paszcza), żeniszek
Opisane rośliny dwuletnie :
bratki, dzwonek ogrodowy, firletka kwiecista, goździki brodate, goździki ogrodowe, malwy, miesiącznica dwuletnia, naparstnica purpurowa, niezapominajki, stokrotki
Więcej roślin wieloletnich do ogrodu...
Więcej porad ogrodnika amatora...
ASTER NOWOANGIELSKI
Kwiaty podobne do stokrotek, zebrane w zwarte, baldachokształtne wiechy, osadzone w górnej części pędów. Kolor kwiatów w zależności od odmiany może być różowy, karminowy, fioletowy, biały lub niebieski. Pora kwitnienia od września do listopada.
Więcej informacji o astrach nowoangielskich...
ASTER ALPEJSKI
Kwiaty wyrastające pojedyńczo na cieńkich ale mocnych, ulistnionych pędach. Barwa kwiatów najczęściej w odcieniach koloru niebieskiego ale są też odmiany o kwia Pora kwitnienia: Maj - czerwiec.
Więcej informacji o astrach alpejskich...
Nowe tematy :
Kalendarz ogrodnika amatora:
>>> Więcej porad ogrodnika amatora...
Galerie ogrodnika amatora:
ASTER NOWOBELGIJSKI
Kwiaty srebrno-niebieskie, jasnoróżowe, ciemnoniebieskie, ciemnoróżowe, lila lub białe przypominające duże stokrotki. Kwitnie obficie tworząc rozpierzchłe, silnie rozgałęziajace się kwiatostany. Liście podługowate, gładkie, sztywne. Pora kwitnienia: Od sierpnia do listopada. W zależności od odmiany pędy osiągają od 60 do 150 cm. Roślina silnie się rozrasta wytwarzając liczne rozłogi i odrosty korzeniowe.
Więcej informacji...
UCZEP
Ozdobą są wytwarzane przez roślinę w dużych ilościach kwiatki w żółtym kolorze. Kwiaty są pojedyńcze, pięciopłatkowe o średnicy około 3 cm. Środek kwiatków nieco ciemniejszy. LIście zielone, pierzaste, delikatne. Uczep tworzy rozrośnięte, malownicze kępy.
Więcej informacji o uczepie...
MIEJSCE DO SIEDZENIA W OGRODZIE
Większości z nas ogród kojarzy się przede wszystkim z relaksem. Najczęściej obsadzmy go kwiatami, krzewami i drzewami ozdobnymi. Aby nasz ogród czy taras wygladał estetycznie i był przyjemnym miejscem do spędzania czasu warto pomyśleć o aranżacji miejsca do siedzenia i zakupie mebli ogrodwych czy przynajmniej ławeczki ogrodowej.
Więcej o
miejscu do siedzenia w ogrodzie...
PETUNIA OGRODOWA
Dekoracyjne, duże kwiaty kielichowate w kształcie, całobrzegie lub o brzegach postrzępionych czy karbowanych. Kwiaty mają wyraziste i czyste barwy.
Więcej informacji o petunii ogrodowej...
KOLEUS, POKRZYWKA BRAZYLIJSKA
Jaskrawo wybarwione, różnokolorowe liście - z regły w kontrastowych zestawieniach, jajowate lub eliptyczne, o brzegach ząbkowanych lub piłkowanych.
Więcej informacji o koleusach...
OGRÓD OD A DO Z - INDEX HASEŁ
Nie potrafisz znaleźć informacji na interesujący cię temat - spróbuj ich poszukać w indeksie haseł.
Sprawdź indeks haseł...