Maliny pomogą przy zimowych przeziębieniach, czarna porzeczka wzmocni organizm. O tym, że warzywa owoce i zioła maja dobry wpływ na nasze zdrowie wiedzą wszyscy. Niestety niezbyt często tę wiedzę wykorzystujemy w praktyce a szkoda, bo często owoce i warzywa nie tylko przywracają zdrowie ale też i wpływają pozytywnie na nasz wygląd i ogólne samopoczucie.
Więcej o leczniczych właściwościach roślin...
Nie potrafisz znaleźć informacji na interesujący cię temat - spróbuj ich poszukać w indeksie haseł. Indeks co prawda nie jest na razie całkiem kompletny ale będzie systematycznie uzupełniany.
Typ rośliny : Drzewo liściaste Wysokość: Przeciętnie osiąga w naszych warunkach 3-5, ale w starych parkach lub ogrodach można zobaczyć też egzemplarze większe. Drzewo rozrasta się szeroko na boki ale rośnie bardzo wolno. Ozdoba rośliny: Kwiaty jedne z najpiękniejszych jakie można podziwiać wiosną. Bardzo duże, kielichowate a czasem gruszkowate, z mięsistymi płatkami w kolorze mlecznobiałym, z zewnątrz cielistoróżowe lub karminoworóżowe. Kwiaty te są osadzone na pionowo na pędach i pojawiaja się przed rozwinięciem liści, pokrywając obficie drzewo. Wydzielają miły i subtelny zapach.
Liście duże o długosci ponad 10 cm, eliptyczne, jasnozielone, jesienią żółknące. Pora kwitnienia: W końcu kwietnia i na początku maja. Uprawa: Magnolie są niezbyt łatwe w uprawie; młode rośliny trzeba zabezpieczyć przed mrozem. Nie lubi przesadzania ze względu na kruche i wrażliwe korzenie. Gleba: Wymaga gleby żyznej, średnio wilgotnej, o odczynie lekko kwaśnym, wzbogaconej torfem lub obornikiem. Stanowisko: Miejsce osłoniete od wiatru, nasłonecznione lub lekko cieniste. Zastosowanie: Jako ozdoba większych ogrodów; sadzić w wyeksponowanych miejscach, na tle trawnika lub budynku.
Mikrolistki to młode liście, czyli kilkudniowe lub kilkunastodniowe siewki warzyw i ziół. Microgreens to forma pośrednia pomiędzy popularnymi kiełkami, a warzywami uprawianymi do normalnych rozmiarów. Można je zjadać podobnie jak kiełki.
Heliotrop rozmnaża się przez sadzonkowanie pędów lub rzadziej przez wysiew nasion w styczniu, co jest dość uciążliwe bo nasiona dość długo kiełkiują a siewki trzeba 2 razy przesadzać. Do wysiewu i ukorzeniania sadzonek stosować piaszczystą ziemię liściową.