Maliny pomogą przy zimowych przeziębieniach, czarna porzeczka wzmocni organizm. O tym, że warzywa owoce i zioła maja dobry wpływ na nasze zdrowie wiedzą wszyscy. Niestety niezbyt często tę wiedzę wykorzystujemy w praktyce a szkoda, bo często owoce i warzywa nie tylko przywracają zdrowie ale też i wpływają pozytywnie na nasz wygląd i ogólne samopoczucie.
Więcej o leczniczych właściwościach roślin...
Nie potrafisz znaleźć informacji na interesujący cię temat - spróbuj ich poszukać w indeksie haseł. Indeks co prawda nie jest na razie całkiem kompletny ale będzie systematycznie uzupełniany.
Typ rośliny : Krzew liściasty zrzucający liście Wysokość: Około 1,5 m. Ozdoba rośliny: Białe lub różowe, gąbczaste owoce o średnicy około 1 cm. Szczególnie ciekawie wyglądają późną jesienią i zimą, kiedy krzew zrzuci liście.
Kwiaty śnieguliczki są niepozorne, jasnoróżowe, chętnie odwiedzane przez pszczoły.
Krzewy śnieguliczki mają delikatny pokrój oraz zdrowe, ciemnozielone liście. Pora kwitnienia: Kwiaty rozwijają się przez całe lato, od czerwca do września. Uprawa: Roślina bardzo wytrzymała i łatwa w uprawie. Nie potrzebuje dobrej gleby, jest odporna na suszę, mrozy i zanieczysczenie powietrza. Dobrze znosi zacienienie.
Śnieguliczki dobrze się rozrastają z odrostów korzeniowych i nie kontrolowane moga tworzyć zarośla, trzeba więc znaleźć im takie miejsce żeby nie zagłuszyły innych, delikatniejszych roślin. Gleba: Obojętnie jaka gleba, może być sucha, jałowa a nawet kamienista. Stanowisko: Może być stanowisko zarówno słoneczne jak i zacienione. Zastosowanie:Do nasadzeń w większych ogrodach, na nie wymagające ciecia żywopłoty, do zadarniania nieużytków. Nadaje się do sadzenia na skarpach, pod dużymi drzewami, przy ulicach i w parkach. Owoce są cennym pokarmem dla ptactwa a kwiaty miododajne. Ciekawostki: Owocami śnieguliczki lubią bawić się dzieci, bo przy rozdeptywaniu fajnie strzelają, ale trzeba pamietać, że dla ludzi owoce są trujące.
Roślina pochodzi z Ameryki Północnej i jest spokrewniona z wiciokrzewami.
Mikrolistki to młode liście, czyli kilkudniowe lub kilkunastodniowe siewki warzyw i ziół. Microgreens to forma pośrednia pomiędzy popularnymi kiełkami, a warzywami uprawianymi do normalnych rozmiarów. Można je zjadać podobnie jak kiełki.
Heliotrop rozmnaża się przez sadzonkowanie pędów lub rzadziej przez wysiew nasion w styczniu, co jest dość uciążliwe bo nasiona dość długo kiełkiują a siewki trzeba 2 razy przesadzać. Do wysiewu i ukorzeniania sadzonek stosować piaszczystą ziemię liściową.