Maliny pomogą przy zimowych przeziębieniach, czarna porzeczka wzmocni organizm. O tym, że warzywa owoce i zioła maja dobry wpływ na nasze zdrowie wiedzą wszyscy. Niestety niezbyt często tę wiedzę wykorzystujemy w praktyce a szkoda, bo często owoce i warzywa nie tylko przywracają zdrowie ale też i wpływają pozytywnie na nasz wygląd i ogólne samopoczucie.
Więcej o leczniczych właściwościach roślin...
Nie potrafisz znaleźć informacji na interesujący cię temat - spróbuj ich poszukać w indeksie haseł. Indeks co prawda nie jest na razie całkiem kompletny ale będzie systematycznie uzupełniany.
Typ rośliny : Drzewo iglaste Wysokość: Roślina wysoka; może doratać nawet do 10m ale rośnie bardzo powoli - po 10 latach osiąga 2 m wys. Ozdoba rośliny: Regularny stożkowaty pokrój rośliny oraz żywo zielony kolor igieł. Igły dwubarwne, na wierzchu ciemnozielone, pod spodem kredowo-białe. Dodatkową ozdobą są pionowo ustawione szyszki w kolorze fioletowym lub niebieskim.
Ciekawą odmianą jodły koreańskiej jest "Silberlocke" o zakręconych do góry igłach, które powoduje ze roślina sprawia wrażenie srebrzysto-białej.
Nie należy do iglaków silnie pachnących - dopiero po mocnym potarciu igieł można wyczuć balsamiczny aromat. Uprawa: Roślina łatwa w uprawie, nie ma zbyt dużych wymagań choć w pewnych warunkach rośnie lepiej. Bardzo dobrze znosi nawet surowe zimy. Gleba: Najlepiej rośnie w glebie zasobnej w składniki pokarmowe i wilgotnej. Stanowisko: Słoneczne lub półcieniste. Zastosowanie:Najlepiej wygląda posadzona pojedyńczo, w wyeksponowanych miejscach. Ze wzgledu na powolny wzrost nadaje się do niewielkich ogrodów. Idealna do ogrodów w stylu japońskim. Ciekawostki: Roślina łatwo krzyżuje się z jodłą Veitcha dając krzyżówkę zwaną jodłą Arnolda - silnie rosnącą o zielonkawych szyszkach.
Mikrolistki to młode liście, czyli kilkudniowe lub kilkunastodniowe siewki warzyw i ziół. Microgreens to forma pośrednia pomiędzy popularnymi kiełkami, a warzywami uprawianymi do normalnych rozmiarów. Można je zjadać podobnie jak kiełki.
Heliotrop rozmnaża się przez sadzonkowanie pędów lub rzadziej przez wysiew nasion w styczniu, co jest dość uciążliwe bo nasiona dość długo kiełkiują a siewki trzeba 2 razy przesadzać. Do wysiewu i ukorzeniania sadzonek stosować piaszczystą ziemię liściową.