Heliotrop rozmnaża się przez sadzonkowanie pędów lub rzadziej przez wysiew nasion w styczniu, co jest dość uciążliwe bo nasiona dość długo kiełkiują a siewki trzeba 2 razy przesadzać. Do wysiewu i ukorzeniania sadzonek stosować piaszczystą ziemię liściową.
Nie potrafisz znaleźć informacji na interesujący cię temat - spróbuj ich poszukać w indeksie haseł. Indeks co prawda nie jest na razie całkiem kompletny ale będzie systematycznie uzupełniany.
Strzeliste drzewo iglaste o zwisających gałęziach. Gałęzie ustawione pod katem prostym do pnia. Nie traci zielonej barwy w zimie.
Szyszki kuliste, o średnicy około 1 cm, zielone, po dojrzeniu brązowieją.
Więcej informacji o cyprysiku nutkajskim...
Iglaki są niezwykle dekoracyjne i to przez cały rok.
Do tego są w wiekszości łatwe w uprawie i dość wytrzymałe. Inną cenną zaletą jest ich różnorodność. Mogą mieć różne kształty i odcienie igieł. więcej na temat roślin iglastych...
Pojedyńcze lub pełne kwiaty zebrane w baldachy. Roślina kwitnie długo i obficie.
Pędy pelargonii bluszczolistnej są płożące, kruche, liście 5-klapowe, przypominające kształtem liście bluszczu, błyszczace,
Więcej informacji o pelargonii bluszczolistnej...
Zimozielone drzewo o stożkowatej koronie i strzelistym pniu. Igły spłaszczone, ciemnozielone, o długości 3 cm, tępo zaokrąglone. Roślina wydziela piękny, żywiczny zapach.
Więcej informacji...
Trawnik to jeden z ważniejszych elementów kompozycji ogrodowych; wprowadza w ogrodzie pewien porządek a zielona trawa jest doskonałym tłem dla drzew, krzewów, kwiatów, budynków i dekoracji ogrodowych. Więcej o trawnikach...
Wieczorem ogród może wyglądać też efektownie - odpowiednie rozmieszczenie źródeł światła nie tylko stworzy niepowtarzalny nastrój ale też może ukazać jego drugie oblicze. Przy okazji różnego rodzaju źródła światła ułatwiają poruszanie się po terenie oraz odstraszają intruzów. Więcej o oświetleniu w ogrodzie...
Wystawy, targi i inne imprezy ogrodnicze to doskonała okazja do zdobycia ciekawej sadzonki, uzyskania informacji na temat projektowania i urządzania ogrodów, pielęgnacji roślin a także ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu.
Mikrolistki to młode liście, czyli kilkudniowe lub kilkunastodniowe siewki warzyw i ziół. Microgreens to forma pośrednia pomiędzy popularnymi kiełkami, a warzywami uprawianymi do normalnych rozmiarów. Można je zjadać podobnie jak kiełki.
Dekoracyjną częścią poinsecji są wytwarzane na szczytach pędów duże, barwne, najczęściej szakrłatne liście przykwiatowe, które otaczają dość niepozorne, żółtawe kieliszkowate kwiatostany. Dekorcyjne liście przykwiatkowe mogą być też białe lub różowe. Stosowana jest do dekoracji mieszkań w okresie Bożego Narodzenia.
Więcej ...
Duże drzewo, może osiągnąć do 25 m wysokości i kilka m średnicy.
Nastroszone, sztywne i kłujące igły w kolorze szarosrebrzystym lub niebieskosrebrzystym. Dlatego często nazywany jest też świerkiem srebrnym.
Szyszki o długości 7-11 cm cylindryczne w kolorze jasnobrązowym.
Korona świerka kłującego jest regularna o stożkowatym kształcie.
Więcej ...
Długie, dzwoneczkowate kwiaty osadzone na szczycie pędów. Barwa kwiatów najczęściej karminowa ale są też odmiany zygokaktusa w kolorze czerwonym, fiołkowym, jasnoróżowym, purpurowym łososiowym, pomarańczowym a nawet białym z lekkim różowym odcieniem. Kwiaty są dość trwałe. Stosowany w różnego rodzaju aranzacjach świątecznych.
Więcej ...
Jeśli znudziły się skrzynki z pelargoniami czy surfiniami warto sprobować hodowli roślin egzotycznych na balkonie lub tarasie. Co prawda są one nieco trudniejsze w uprawie niż typowe rośliny balkonowe ale za to satysfakcja z posiadania nietypowo obsadzonego balkonu jest większa. Dodatkową trudnością jest koniecznością posiadania pomieszczenia, w którym mogłyby przezimować bo chłody bywają dla nich niebezpieczne. Więcej o egzotycznych roślinach w artykule: Egzotyczne balkony i tarasy