ogrodnik-amator
MENU STRONA GŁÓWNA WIOSNA LATO JESIEŃ ZIMA DRZEWA KRZEWY KWIATY PNĄCZA TRAWY ZIOŁA WODA SKALNIAK DODATKI OGRODOWE PORADY OGRODNIKA GALERIA ROŚLIN WYSTAWY OGRODNICZE

Kora ogrodnicza - naturalna, niedroga, ekologiczna - warto z niej skorzystać

Artykuł sponsorowany

Nawet niewielkie przydomowe ogródki wymagają od nas odpowiedniej wiedzy na temat tego, jak je utrzymywać, by rośliny w nich hodowane miały się jak najlepiej. Warto więc cały czas poszerzać swoją wiedzę, by móc ją wykorzystywać na bieżąco. Ziemia, w której zamierzamy uprawiać roślinność, będzie wymagać różnych zabiegów, dzięki którym zyskamy piękny przydomowy ogród. Jedną z najistotniejszych czynności jest jej odpowiednie nawożenie. Im więcej składników organicznych dostarczymy, tym lepsze efekty powinniśmy uzyskać. Do potencjalnego ściółkowania ziemi na naszych zagonach z pewnością nada się dobrej jakości kora ogrodnicza. Korę drzew iglastych oraz drzew liściastych nabędziemy bez trudu w dobrze zaopatrzonych sklepach ogrodniczych. Inwestycja w ten materiał na pewno nam się opłaci, tym bardziej że nie jest to produkt drogi, a jego zastosowanie przynosi naprawdę dobre efekty, zarówno w małych ogródkach jak i na większych areałach. Warto więc zastanowić się, czy nie powinniśmy sięgnąć po korę pod kątem naszego ogródka.

kora ogrodnicza, ściółkowanie gleby, kora drzew iglastych, kora drzew liściastych, drewno, dodatki ogrodowe


Kora ogrodowa - rozwiązanie, po które warto sięgnąć

W przypadku wszelkich potencjalnych działań związanych z szeroko rozumianą uprawą ziemi, zarówno na małą jak i wielką skalę, dobrze by było sięgać jak najczęściej po produkty naturalne. Z pewnością takim materiałem jest kora. Sprawdza się ona przede wszystkim w przydomowych ogródkach i występuje w handlu pod nazwą kora ogrodnicza. Możemy więc nabyć korę drzew iglastych, taką jak kora świerkowa albo kora sosnowa, ale można tutaj także sięgnąć po korę drzew liściastych. Ponieważ jest to produkt uboczny, pochodzący z przeróbki drewna, to jej cena jest stosunkowo niska, warto więc po nią sięgnąć jak najszybciej. Kora poprawia strukturę gleby, zmniejsza parowanie wody, zapobiega rozwojowi chwastów oraz łagodzi wahania temperatury w glebie. Kora sosnowa lub świerkowa może także pełnić funkcje dekoracyjne. Nadaje się ona także do ściółkowania drzew oraz zapewnia optymalny rozwój korzeni drzew. Pamiętajmy jednak, że kora drzew iglastych, np. kora sosnowa zakwasza glebę, więc czasem lepszą opcją może być sięgnięcie po korę drzew liściastych.

Kora sosnowa, świerkowa, ozdobna, a może kora drzew liściastych - wybierajmy zgodnie z naszym planem

Jak więc widzimy kora poprawia strukturę gleby na wielu odcinkach, a więc decyzja o jej zakupie z pewnością będzie dobrym zamysłem. Kora powinna być stosowana w warstwach o grubości przynajmniej pięciu centymetrów, ale optymalnie byłoby gdyby warstwa kory miała od ośmiu do dziesięciu centymetrów. Jeśli do ściółkowania drzew chcemy użyć kory, która będzie także pełnić funkcje dekoracyjne, to dobrą opcją będzie zakup dwukolorowej kory świerkowej. Będzie ona nieco droższa niż zwykła kora ogrodowa, a jej parametry dla roślin i krzewów, nie będą tak dobre jak parametry zwykłej kory ogrodniczej. Kora taka barwiona jest sztucznymi barwnikami, o tym też trzeba pamiętać. Kora drzew iglastych zakwasza glebę i zapewnia optymalny rozwój korzeni takich roślin jak: azalie, różaneczniki, iglaki, magnolie czy wrzosy. Warto tutaj więc dokładnie czytać, do jakich roślin, krzewów, czy drzew na terenie naszego ogrodu warto jej użyć. W nowych ogłoszeniach o jej sprzedaży łatwo znaleźć dokładne opisy, jak ją stosować. Dobrze dobrane produkty sprawią, że ściółka w naszym ogrodzie na pewno stanie się o wiele lepsza dla roślin.

Niedrogi zakup, wspaniałe efekty - kora ogrodowa to jest to!

Korę ogrodową można także wykorzystać do polepszenia struktury ziemi w naszym ogrodzie. W tym celu należy zaopatrzyć się w takie produkty, jak kompostowa kora ogrodowa. Jej cena będzie z pewnością zbliżona do ceny kory sosnowej lub świerkowej. Nie stosujmy w ten sposób nieprzekompostowanej kory w naszym ogrodzie, bo wpłynie ona negatywnie na zawartość azotu w ziemi. Taka kora rozkłada się wolno w ziemi, do jest spowodowane niskim poziomem tlenu. W sprzedaży są dostępne różne podłoża na bazie kory. Przede wszystkim możemy je oczywiście podzielić na korę drzew iglastych oraz liściastych. Istotną sprawą jeśli chodzi np. o wilgoć utrzymywaną w ziemi, będzie to czy nasza kora będzie grubo, średnio lub drobno mielona. Jeśli wysypujemy ją pod roślinami w miejscu, gdzie mocno wieje, lepiej będzie postawić na korę grubo mieloną. Dobrze wygląda pod dużymi krzewami lub drzewami. Korę drobno mieloną lepiej wysypywać tam, gdzie mamy do czynienia z brakiem wiatrów oraz niewielkimi roślinami. Pamiętajmy też o tym, by korę uzupełniać, przynajmniej raz do roku. Dostawa produktów pod wskazany adres na pewno ułatwi nam życie. Kora zmieni podłoże w naszym ogrodzie, ułatwi nam walkę z chwastami i pomoże nam lepiej utrzymać wilgoć w okolicy roślin. Oferta sprzedażowa, jeśli chodzi o korę, jest naprawdę szeroka, zarówno jeśli chodzi o jej rodzaje jak i pojemności sprzedawanych opakowań. Jeśli więc zainwestujemy w podłoże w naszym ogrodzie, to zieleń na pewno na tym zyska, a i my będziemy mieli poczucie dobrze spełnionego obowiązku, jeśli chodzi o ekologiczne myślenie o naszym najbliższym otoczeniu. Dostawa kory do ogrodu to pomysł, z którego trzeba skorzystać jak najszybciej.

Artykuł sponsorowany

AKTUALNOŚCI I NOWOŚCI

ogrodnik-amator.pl     


Alfabetyczny spis roslin ogrodowych

Łacińskie nazwy roślin ogrodowych

Angielskie nazwy roślin ogrodowych

Galerie zdjęć:

Galeria roślin nazwy A-E

Galeria roślin nazwy F-J

Galeria roślin nazwy K-M

Galeria roślin nazwy N-R

Galeria roślin nazwy S-Ż

Galeria ogrodowa, pomysły, aranżacje

Galeria roślin pokojowych

Inne porady ogrodnika amatora:

>>> Więcej porad ogrodnika amatora...
GLEBA RODZAJE I SPOSOBY ULEPSZANIA GLEBY
Niektórym gatunkom roślin odpowiada najlepiej pewien określony rodzaj gleby, który może nie występować na naszej działce. Ogólnie można jednak przyjąć, że większość roślin dobrze uprawia się na glebach średnio ciężkich, zasobych w próchnicę, składniki pokarmowe i wodę. Poznanie rodzaju gleby w swoim ogrodzie to podstawowa czynność, która pozwoli odpowiednio uprawiać rosnące w niej rośliny.
więcej na temat gleby...

OGRÓD OD A DO Z - INDEX HASEŁ

Nie potrafisz znaleźć informacji na interesujący cię temat - spróbuj ich poszukać w indeksie haseł. Indeks co prawda nie jest na razie całkiem kompletny ale będzie systematycznie uzupełniany.
Sprawdź indeks haseł...

Polityka prywatności