ogrodnik-amator
MENU STRONA GŁÓWNA WIOSNA LATO JESIEŃ ZIMA DRZEWA KRZEWY KWIATY PNĄCZA TRAWY ZIOŁA BYLINY IGLAKI WODA CEBULKI SKALNIAK DODATKI OGRODOWE PORADY OGRODNIKA GALERIA ROŚLIN WYSTAWY OGRODNICZE ROŚLINY POKOJOWE BALKONY I TARASY EKOLOGICZNY OGRÓD OGRÓD UŻYTKOWY STYLE OGRODOWE ZABIEGI PIELĘGNACYJNE GALERIA OGRODOWA FB

GALERIA ROŚLIN - Azalia indyjska łac. Rhododendron simsii, Azalea indica ang. Indoor Azalea

Ogrodnik-amator, opis rośliny, azalia indyjska, Azalia doniczkowa, Rhododendron simsii, Azalea indica, Ogrodnik-amator. Uprawa azalii doniczkowej-opis rośliny

Azalia indyjska Odsłon : 49765 wstecz
Typ_rośliny__________________
Krzew liściasty zimozielony

Wysokość: W sprzedaży spotyka się najczęściej egzemplarze z koroną o średnicy 12-18 cm i łodygach wyskości 7-10 cm. Z czasem roślina może się rozrosnąć. Rośnie bardzo wolno.
Ozdoba rośliny: Piękne i delikatne kwiaty w intensywnych lub pastelowych kolorach, najczęściej w różnych odcieniach różu, łososiowe, jasnofioletowe lub białe
Pora kwitnienia: Normalnie azalia powinna kwitnąć na wiosnę ale odpowiednio traktowana zakwita w miesiącach zimowych i takie kwitnące okazy zwykle są dostępne w sprzedaży.
Uprawa: Azalie indyjskie są roślinami dość trudnymi w uprawie, zwłaszcza gdy chcemy utrzymać rośliny do przyszłego roku. Przez pewien czas mogą przebywać w mieszkaniu ale dłuższy pobyt jest z reguły niewskazany ze względu na zbyt małą wigotność powietrza i za wysoką temperaturę. Jeżeli ne ma zapewnionych takich warunków szybko traci liście. Aby temu zapobiec należy zraszać ją raz dziennie bezwapienną miękką wodą. Na lato trzeba azalię indyjską wysadzić do ogrodu - do domu powinna wrócić przed pierwszymi przymrozkami.
Krzaczki tej pieknej rośliny można strzyc nadając im dowolne kształty.
Nie stosować nabłyszczania liści.
Optymalna temperatura w zimie to około 13 st.C - w wyższej łatwo wysycha i szybko przekwita.
Podłoże: Ziemia torfowa i żyzna.
Podlewanie: Co drugi dzień w czasie kwitnienia używając wody miękkiej i bezwapiennej. Nie dopuszczać do wyschnięcia a jeżeli już do tego dojdzie to wstawić doniczkę do naczynia z wodą do czasu aż przestaną pojawiać się tzw. bąbelki.
Dokarmianie: Co 14 dni w czasie kwitnienia w zimie i w czasie wzrostu w okresie letnim.
Stanowisko: Miejsce widne lecz nie bezpośrednio nasłonecznione. Roślina nie lubi silnych przeciągów.
Zastosowanie: Azalie indyjskie są cenione jako pieknie kwitnące w okresie zimowym rośliny. Ożywią i udekorują dom lub oranżerię. Mniejsze egzemplarze można stosować w kompozycjach z innymi roślinami pokojowymi, większe lepiej wygladają ustawione osobno.
Ciekawostki: Azalia indyjska pochodzi z Chin gdzie została znaleziona w 1708 roku.

Tematy pokrewne: krzewy łatwe w uprawie, krzewy trudniejsze w uprawie, rośliny na zimę, galeria roślin pokojowych, choroby roślin doniczkowych, rośliny doniczkowe zimą, mowa kwiatów.

Azalia indyjska - INNE ZDJĘCIA ROŚLINY:

INNE CIEKAWE ROŚLINY DONICZKOWE:

Opisane rośliny doniczkowe :

aloes, anturium, araukaria wyniosła, azalia indyjska, bieluń drzewiasty (datura, anielskie trąbki), chamedora wytworna, cibora papirusowa, cyklamen perski, cyprys wielkoszyszkowy, dendrobium phalaenopsis, difenbachia, dracena deremeńska (wonna), dracena obrzeżona, epifilum, falenopsis (ćmówka miła), figowiec benjamina (benjaminek), figowiec sprężysty, fiołek afrykański (sępolia), fitonia, frizea lśniąca, fuksja (ułanka), gloksynia, grubosz jajowaty, guzmania, gwiazda betlejemska (poinsecja), hipeastrum (zwartnica), irezyna Herbsta, jukka gwatemalska, kalanchoe (żyworódka), koleus (pokrzywka brazylijska), kroton (trójskrzyn), kufea hyzopolistna, kuflik, maranta, miltonia, monstera, nefrolepis (paprotka), niecierpek nowogwinejski, niecierpek Waleriana, niedośpian (hypoestes), papryka roczna ozdobna, pierwiosnek kubkowaty, prymulki doniczkowe, pelargonia bluszczolistna, pelargonia pachnaca, garanium, anginka, pelargonia pasiasta, pelargonia wielkokwiatowa, angielska, psianka szafirowa burza, róża chińska (hibiskus doniczkowy), rozmaryn, sagowiec odwinięty (cykas), sansewieria gwinejska, scindapsus złoty, setkrezja purpurowa, skrzydłokwiat, stefanotis bukietowy, sundaville, szeflera, wilczomlecz lśniący, zamiokulkas zamiolistny, zaślaz mieszańcowy, klonik, zielistka, zygokaktus, kaktus bożonarodzeniowy, grudnik .

>>> Krzewy do ogrodu...

>>> Więcej porad ogrodnika amatora...



Pielęgnacja roślin pokojowych

Sukces w uprawie roślin pokojowych zależy od zapewnienia im właściwych warunków wegetacji czyli doborze odpowiedniego miejsca, i właściwej pielęgnacji: podlewania, nawożenia i zwalczania szkodników.
więcej o pielęgnacja roślin pokojowych...

Kalendarz wystaw i targów ogrodniczych na rok 2023

Ogrody, targi, wystawy ogrodnicze
Wystawy, targi i inne imprezy ogrodnicze to doskonała okazja do zdobycia ciekawej sadzonki, nowych odmian roślin, uzyskania informacji na temat projektowania i urządzania ogrodów, pielęgnacji roślin a także ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu dla kazdego miłośnika roślin i ogrodów.
Zobacz kalendarz wystaw i targów ogrodniczych...

AKTUALNOŚCI I NOWOŚCI

Nowe tematy :

Kalendarz ogrodnika amatora:

>>> Więcej porad ogrodnika amatora...

Galerie ogrodnika amatora:








Galeria roślin pokojowych

rosliny pokojowe, kwiaty w domu, kwiaty domowe

Rozjaśniaja mieszkania, zdobią i oczyszczją atmosferę domowego zacisza. Wnoszą życie do pomieszczeń mieszkalnych, oraz poprawiają nasze samopoczucie.
Zobacz galerię roślin pokojowych...

Szkodniki roślin doniczkowych
Rośliny powinno się tak grupować aby powietrze mogło między nimi krążyć. Ciasnota wśród roślin doniczkowych sprzyja rozprzestrzenianiu się chorób i szkodników. Źrodłem zakażenia może być też nowo zakupiona roślina, często zdarza się, że występują one na roślinie w postaci uytajonej i rozwijają się dopiero pod wpływem niewłaściwej pielegnacji.
więcej o szkodnikach roślin doniczkowych...

Choroby roślin doniczkowych
Rośliny doniczkowe najczęściej chorują na szarą pleśń, plamistość liści, rdzę, mączniaka przwdziwego, miękką zgniliznę bakteryjną, gnicie korzeni i sadzaki. Warto więc co jakiś czas oglądać rośliny i poznać sygnały ostrzegawcze i objawy chorób oraz metody leczenia kwiatowych schorzeń.
więcej o chorobach roślin doniczkowych...

AZALIA OGRODOWA

zdjęcia azalii ogrodowej, azalia ogrodowa
Duże kwiaty w kolorze żółtym, morelowo-różowym, pomarańczowym lub jasnokoralowym. Kwitnie w kwietniu-maju, niezbyt długo ale za to bardzo efektownie. Liście azalii są delikatniejsze od liści różaneczników, i rozwijają sie dopiero po opadnięciu kwiatów. Są sezonowe, przed opadnięciem jesienią pięknie się wybarwiają na kolor żółty, czerwony, pomarańczowy lub purpurowy.
Więcej informacji o azaliach ogrodowych...

Rośliny doniczkowe latem
Latem nie zapominamy o roślinach pokojowych, szczególnie że dla większości z nich wiosna i lato jest okresem wegetacji i trzeba pamietać o tym by miały odpowiednią ilość wody i składników pokarmowych. Niektóre rośliny pokojowe takie jak aukuba, mirt, strzałkowiec, szeflera czy araukaria będą wdzięczne, gdy na okres lata i wczesnej jesieni przeniesiemy je na zacienony balkon lub w zaciszny kącik pod drzewami w ogrodzie.
więcej o roślinach doniczkowych latem...

KALANCHOE

KWIATY doniczkowe, kalanchoe
Sukulent liściowy o dekoracyjnych kwiatach zebranych w baldachogronowe kwiatostany. Kwiaty mogą być żółte, pomarańczowe, różowe lub czerwone w rożnych odcieniach, bez zapachu. Liście kalanchoe są mięsiste, ciemnozielone, z mniej lub bardziej ząbkowanym brzegiem.
Więcej informacji o kalanchoe...

WRZOSIEC

Ogrody, zdjęcia wrzosiec, zdjęcia wrzośca, wrzośce w ogrodzie
Barwne, drobne kwiaty zebrane w szczytowe baldachgrona. Kwiaty wrzośców mogą być białe, fioletowoczerwone, czerwone, różowe, karminowe. Liście wrzośców są małe, łuskowate, osadzone skośnie do wierzchołka pędu. Są zimzielone, igiełkowate; wyglądają jak nastroszone. Pora kwitnienia: Od końca lutego do kwietnia-maja.
Więcej informacji o wrzoścach...

Naturalne sposoby pielęgnacji roślin doniczkowych

W sklepach ogrodniczych i kwiaciarniach można nabyć wiele rodzajów gotowych nawozów i preparatów ochrony roślin, ale można też spróbować dokarmiać i pielęgnować je sprawdzonymi, domowymi sposobami. Zanim więc sięgniemy po chemiczne środki wypróbujmy metody naturalne - są one zdrowsze dla roślin i dla nas.
więcej na temat
naturalnej pielęgnacji roślin doniczkowych...

AZALIA PONTYJSKA

zdjęcia azalii pontyjskiej, azalia pontyjska
Duży krzew może osiągać od 2,5 do 4m. Żółte kwiaty zebrane w okrągłe kwiatostany. Kwitnie obficie wydzielając silny zapach. Liście podłużne, jesienią zmieniają kolor na pomarańczowy, fioletowo-brązowy i czerwony. Roślina ma formę szerokiego krzewu. Pora kwitnienia: Przełom kwietnia i maja.
Więcej informacji o azaliach pontyjskich...

OGRÓD OD A DO Z - INDEX HASEŁ
Nie potrafisz znaleźć informacji na interesujący cię temat - spróbuj ich poszukać w indeksie haseł.
Sprawdź indeks haseł...

Facebook